www.RAVERSSHOP.com
Dedicated to young people1 skate, graff, lifestyle, rave and madness
Lista Forumurilor Pe Tematici
www.RAVERSSHOP.com | Reguli | Inregistrare | Login

POZE WWW.RAVERSSHOP.COM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
mariana_n23 din Brasov
Femeie
24 ani
Brasov
cauta Barbat
29 - 52 ani
www.RAVERSSHOP.com / EVENTS / Festivalul de Teatru EuroArt Iasi, 19 – 25 mai 2008 Moderat de LUDA, dath, goes, ids, ruzakid
Autor
Mesaj Pagini: 1
TCL
red

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 362
Presupun ca toata lumea care cel putzin frecventeaza Iashul de vreo luna incoace a vazut teasing-ul stradal marcat "Teatru 19-25 mai".
Din pacate acesta nu a fost sustzinut online aproape deloc... shi e mare pacat.

Am avut marea placere sa "cashtig" 2 ore din viatza cu ajutorul a doi mari maeshtri romani: Johnny Raducanu shi Ion Caramitru. Eu m-am simtzit de parca ash fi furat, intrarea fiind de numai 7,5 lei pretzul intreg.
Personal, maine seara sper sa ma delectez cu piesa de comedie de la ora 22 de la CCS in care sunt distribuitzi shi Florin Piersic Jr shi Petre Fumuru.
Mai zic shi ca e mult mai mare cashtigul de pe urma acestor oportunitatzi decat daca vizionatzi Prison Break sau mai shtiu eu ce telenovele, acasa.



Luni 19 mai
- ora 18.00 - Ateneu Tatarasi - spectacolul “Amor venetian”, Universitatea “Babes-Bolyai” Cluj
- ora 20.00 - Teatrul “Luceafarul” - spectacolul “Dialoguri si fantezii in jazz”: Ion Caramitru si Jonny Raducanu - Productie UNITER
- ora 22.00 - Casa de Cultura a Studentilor - spectacolul “Sanziana si Pepelea”, Teatrul National “I.L. Caragiale” Bucuresti



Marti 20 mai
- ora 18.00 - Ateneu Tatarasi - spectacolul “Ploaia”, Facultatea de Teatru Chisinau
- ora 20.00 - Teatrul “Luceafarul”- spectacolul “Dragostea dureaza 3 ani”, Compania de Teatru “D’AYA” Bucuresti
- ora 22.00 - Casa de Cultura a Studentilor - spectacolul “Dumnezeul de a doua zi”, Teatrul de Comedie Bucuresti



Miercuri 21 mai
- ora 18.00 - Ateneu Tatarasi - spectacolul “Cerere in casatorie”, Universitatea de Arte “George Enescu” Iasi, Departamentul Teatru
- ora 20.00 - Teatrul “Luceafarul” - spectacolul “Variatiuni enigmatice”, Teatrul “Nottara” Bucuresti
- ora 22.00 - Casa de Cultura a Studentilor - spectacolul “No One”, Teatrul “Metropolis” Bucuresti



Joi 22 mai
- ora 18.00 - Ateneu Tatarasi - spectacolul “A douasprezecea noapte”, Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografica Bucuresti
- ora 20.00 - Teatrul “Luceafarul” - spectacolul “Comedie pe intuneric”, Teatrul de Stat Oradea
- ora 22.00 - Casa de Cultura a Studentilor - spectacolul “Canta maica-mea in far”, Teatrul National “Marin Sorescu” Craiova



Vineri 23 mai
- ora 18.00 - Ateneu Tatarasi - spectacolul “Povesti de familie”, Universitatea Craiova, Facultatea de Litere, Dep. de Arta Teatrala
- ora 20.00 - Teatrul “Luceafarul” - spectacolul “Visul unei nopti de vara”, Teatrul “Mihai Eminescu” Botosani
- ora 22.00 - Casa de Cultura a Studentilor - spectacolul “Nevasta lui Hans sau Ce sa caute un inger in orasul asta”, Teatrul National “Vasile Alecsandri” Iasi



Simbata 24 mai
- ora 18.00 - Ateneu Tatarasi - spectacolul “Mistretul cu colti de argint”, Universitatea de Arte “George Enescu” Iasi, Departamentul Teatru
- ora 20.00 - Teatrul “Luceafarul” - spectacolul “Sotia din Sahalin”, Teatrul “ApARTe” Moscova
- ora 22.00 - Casa de Cultura a Studentilor - spectacolul “Capra sau Cine e Sylvia?”, Teatrul “Act” Bucuresti



Duminica 25 mai
- ora 18.00 - Ateneu Tatarasi - spectacolul “Fantomele Madridului”, Universitatea de Arta Teatrala Tg. Mures
- ora 20.00 - Teatrul “Luceafarul” - spectacolul “Dupa caderea cortinei”, Teatrul “ApARTe” Moscova
- ora 22.00 - Casa de Cultura a Studentilor - spectacolul “Capra sau Cine e Sylvia?”, Teatrul “Act” Bucuresti

festivalul teatru euroart iasi, mai 2008 presupun toata lumea care cel putzin iashul vreo luna

29.5KB


_______________________________________
Acuzatul minor in cauza este condamnat la 20 de ani de messenger, fara drept de contact cu o viatza sociala normala shi moarte prin snobism!

pus acum 18 ani
   
stalina
Administrator

Din: IASI
Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1953
Joi ma prezint si eu la apel...chiar se pare ca Iaul chiar ruleaza bine cultural

pus acum 18 ani
   
TCL
red

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 362
Din punct de vedere al evenimentelor. Pana mai devreme, am avut o criza de nervi. Nu s-a intzeles ieri (deshi s-a zis de vreo patru ori, pana shi Ion Caramitru shi Johnny Raducanu au facut apel la acest lucru), nu s-a intzeles nici azi SA SE INCHIDA TELEFOANELE!!! Zgomote, ieshiri din sala, tzinuta de agatzat, intrari dupa ce s-a inceput spectacolul.... Pe langa asta.. imi cer scuze.. [imaginatzi-va ca injur acum cum imi poate toata mintea] dar publicul ieshean e, citez, " DE CACAT!"
Cand are loc o discutzie ce implica concepte ce privesc lucruri mai presus de.. ceva IQ, ca sa nu ii spun altcumva.. ne ridicam, aplaudam... dar in schimb, daca intr-o piesa de teatru se spune de 2 ori cuvantul "c*r" sau "pashtele/p*zda ma-sii" atunci aplaudam un sfert de ora in picioare! Frumos, frumos! La mai mare!
Scuzatzi subiectivismul... pe unde o fi el prezent!
A.. simpatica piesa!


_______________________________________
Acuzatul minor in cauza este condamnat la 20 de ani de messenger, fara drept de contact cu o viatza sociala normala shi moarte prin snobism!

pus acum 18 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la